16. 12. 2012 Hollywoodsky príbeh z Hontu
Z anonymity vystúpili slovenské duby vďaka Júliusovi Polónyimu, ktorý začal pred viac ako 10 rokmi v Hontianskych Tesároch vyrábať a exportovať sudové prírezy, z ktorých sa vyrábajú sudy v najrenomovanejších debnárskych firmách na svete. Dnes v nich dozrieva aj slovenské víno – to najlepšie.

12. 12. 2012 Slovák, vďaka ktorému vzniká najlepšie víno sveta (video)
Keď Július Polonyi začínal podnikať, ani na chvíľu nepochyboval, že by sa z jeho malej firmičky nemohlo stať svetoznáme meno. Aj keď zakladal Iron Art sám, od prvých dní spolupracoval so zahraničnými partnermi a postupne sa prepracoval od bežných piliarskych prác k výrobe dubového dreva na barikové sudy.

23. 5. 2011 Svetový barik zo Slovenska? Američania ho uznávajú.
Čo treba na to, aby vznikol dokonalý Cabernet Sauvignon? Starostlivo udržiavaný vinohrad s najlepším terroirom, vášnivého vinára a barikový sud Boswell – Polonyi. Poklonu vystrúhal Američan Brad Bosswell, najväčší výrobca barikových sudov na svete, Slovákovi Júliusovi Polonyimu.

19. 9. 2009 Dubové zlato: Podnikanie so šťastným koncom
Príbeh Juliusa Polonyho pripomína rozprávku so šťastným koncom. Dubové zlato: Podnikanie so šťastným koncom. „Aj na vidieku sa dajú robiť veľké veci,“ konštatuje podnikateľ JÚLIUS POLONYI (44), ktorého meno figuruje na pečati prestížnej značky Boswell. Barikové sudy z jeho prírezov končia v najlepších viniciach sveta.

19. 8. 2009 Osudy sudov sú spečatené
Drevené sudy si nenápadne plnia svoje poslanie už viac ako dvetisíc rokov. Hoci sú časy ich najväčšej slávy už minulosťou, dnes im zostali ráve tie najfajnovejšie úlohy, pričom medzi špičku patria sudy zo slovenského duba.

18. 8. 2009 Výrobca barikových sudov ťaží zo spojenia s najväčším svetovým hráčom
Aj napriek hospodárskej kríze zaznamenáva spoločnosť Iron Art Hontianske Tesáre konjunktúru, a to vďaka špecifickej výrobe.

28. 7. 2009 Na návšteve u dubového princa
Zo Slovenska sa vždy to najlepšie drevo vyvážalo. V Hontianskych Tesároch už dnes vedia spracúvat slovenské duby tak, že z ich dreva sa vyrábajú tie najkvalitnejšie barikové sudy. Viac sme sa dozvedeli u majitela firmy Iron Art, inžiniera Júliusa Polonyiho.

15. 5. 2009 Fenomén - Osudy sudov sú spečatené
Z anonymity vystúpili slovenské duby vďaka Júliusovi Polónyimu, ktorý začal pred pätnástimi
rokmi v Hontianskych Tesároch vo firme Iron Art vyrábať a exportovať sudové prírezy, z ktorých sa vyrábali sudy v najrenomovanejších debnárskych firmách, hlavne vo Francúzsku.